Μια πρωτότυπη δράση διοργάνωσαν οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου μας. Με πρωτοβουλία της εκπαιδευτικού Αγγλικής γλώσσας κας Σαρόγλου, υλοποιήθηκε μια συνεύρεση όλων των παιδιών του σχολείου μας στα πρότυπα του Αγγλοσαξωνικού Tea party. Πρόκειται για μια συνήθεια του συγκεκριμένου πληθυσμού της Ευρώπης κατά την οποία ανταλλάσσονται επισκέψεις κατά διαστήματα μεταξύ μιας ομάδας ανθρώπων με κοινά ενδιαφέροντα.

Στη συνάντηση σερβίρεται τσάι και διάφορα εδέσματα , αλμυρά και γλυκά, τα οποία παρασκεύασαν οι προσκεκλημένοι.

Στην περίπτωσή μας τα συνοδευτικά του τσαγιού προσέφεραν μητέρες των μαθητών και μαθητριών μας.

Η διοργάνωση αποτέλεσε μια μοναδική ευκαιρία για να εμπέδωση αγγλικής ορολογίας και φρασεολογίας. Ένα πολύ δυνατό project ανάπτυξης του γνωστικού αντικειμένου αλλά και δεξιοτήτων.

Συγχαρητήρια κυρία Σαρόγλου για την πρωτοβουλία σας!