Μια πολύ πετυχημένη ενημερωτική συνάντηση πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 13 Μαρτίου στο Δημοτικό σχολείο Βαλτοτοπίου. Οι μαθητές και μαθήτριες του Σχολείου μας ενημερώθηκαν για την πιθανότητα εθισμού από τη χρήση του διαδικτύου και των ηλεκτρονικών συσκευών. Εισηγητής της παρουσίασης ήταν ο κύριος Βάιος Κοφιτσας, καθηγητής Πληροφορικής της Διεύθυνσης Β/θμιας Εκπαίδευσης Σερρών. Σε δεύτερο χρόνο οι μαθητές και μαθήτριες των Δ., Ε και ΣΤ τάξεων ενημερώθηκαν από τον Αστυνόμο Β` κύριο Πρόδρομο Τσουκαλά, για τη μάστιγα των ναρκωτικών. Την ενημερωτική συνάντηση παρακολούθησαν μαζί με τα παιδιά και οι γονείς τους, ώστε να γνωρίσουν κι αυτοί τρόπους αντιμετώπισης του φαινόμενου της κατάχρησης του Διαδικτύου αλλά και να ενημερωθούν για τους κινδύνους από τα ναρκωτικά.

Τη συνάντηση παρακολούθησε ο Σύμβουλος Εκπαίδευσης κος Νάτσκος Χρήστος

προσκληση-13-3-2024__